ایساتیس (مهارتهای نمایشی)

 

بخش هنری او-اسپرت

ایساتیس (مهارتهای نمایشی) دارای قابلیت اجرا برای بانوان و آقایان

سرپرست رشته ایساتیس: سارا طلایی

 

آدرس دفتر مرکزی:  یزد

تلفن:  ۰۹۱۳۴۵۳۳۰۸۱

فاکس

ایمیل:

 

معرفی ایساتیس:

ایساتیس نام قدیمی شهر یزد است .این شهر بین رشته‌های شیرکوه و خرانق و در دشتی گسترده به نام دشت یزد ـ اردکان قرار گرفته‌است. ایساتیس اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان است، به قسمی که اولین صندوق امانات جهان در ۱۷۰۰ سال پیش در حوضه تمدن این شهر بنا نهاده شده است. اوج آبادانی یزد از سدهٔ «هشتم هجری» به بعد بوده و اتابکان یزد از مهم‌ترین عوامل پیش‌رفت این شهر در سده‌های گذشته به‌شمار می‌روند. یزد در منطقه جنوب شرق ایران واقع شده‌است.

ایساتیس یکی از رشته های هنری او-اسپرت است که دارای دو بخش به نام های  مهارتهای موزون و مهارتهای ناموزون می باشد.

  1.  مهارتهای موزون دارای پنج طبقه ی کاملا مجزاست که ترکیبی از مهارتهای تعادلی همراه با تمرکز فوق العاده بالا و با ابزار و آلات دفاعی اقوام سنتی سرزمین ایران باستان انجام می شود که مسابقات آن دارای مدل از پیش تعیین شده و به صورت انفرادی می باشد. ورزشکاران در این سبک باید از تمرکز وانعطاف خوبی برخوردار باشند.
  2.  مهارتهای ناموزون ترکیب قابلیتها و مهارتهای فردی ابتکاری درکار گروهیست. این رشته مسابقاتی در انجمن او-اسپرت که دارای ریشه در فرهنگ غنی پارسی است  همراه با موسیقی ایرانی و به صورت هماهنگ در قالب گروه های 3 نفره و یا 5 نفره انجام می شود. و نفرات گروه هماهنگ و و کار گروهی می بایست بدون بکارگیری از تکنیک های تکراری باشد.