همدان کانون ورزشی هلال احمر می شود

Date : 1394-01-28

بهروز کارخانه نایب رئیس انجمن او-اسپرت کشور گفت:

همدان کانون ورزشی هلال احمر ایران میشود‌

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل جمعیت هلال احمر  در جریان نشست خبری انجمن او-اسپرت کشورهمدان گفت: جمعیت هلال احمر همدان به عنوان کانون ورزشی هلال احمر ایران انتخاب میشود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، بهروز کارخانه صبح امروز در جمع خبرنگاران در نشست خبری انجمن او-اسپرت کشور با اشاره به اینکه هلال احمر همدان هدف کلی ترویج صلح و بشر دوستی که جز اهداف چهارگانه هلال‌احمر است، در برنامه دارد، اظهار داشت: ورزش یکی از واقعیت‌هاست که از طریق آن می‏توان به اهداف موردنظر در زمینه بشر دوستی دست پیدا کرد.وی با بیان اینکه ورزش یکی از اولویت‌های اصلی در بین جمعیت هلال احمر همدان است، افزود: جمعیت هلال احمر همدان به دنبال این است تا در مسابقات داخلی خود بخش ورزش را نیز تعریف و احیا کند.

وی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر باید در جامعه و کشور اثرگذار باشد، گفت: اثرگذاری به معنای این است که نمونه و کارهایی انجام دهد تا برای دیگر کشورها الگو باشد.

رئیس کمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی او-اسپرت بیان کرد: ورزش او-اسپرت در 8 سال گذشته با کم لطفی مسئولان مواجه شده بود و این در حالی بوده که این ورزش به دنبال احیا و زنده نگه داشتن فرهنگ و بازیهای بومی و محلی ایران بوده است.

کارخانه تاکید کرد: انتظار داریم ورزش او-اسپرت به سمت و سویی برود که در آینده هر ورزشکار او-اسپرتی یک عضو هلال احمر باشد، این امر سبب میشود تا جمعیت هلال احمر همدان نیز به اهداف ترسیم شده برسد.

وی با اعلام اینکه تلاش شده تا مردم در داخل و خارج از کشور همدان را با بشردوستی و لطیف بودن بشناسند، عنوان کرد: استاندار همدان نیز پیگیر است تا همدان به عنوان شهر بشردوست انتخاب شود که در این راستا سمپوزیوم و جشنواره‌هایی ورزشی در همدان برگزار شده و مدرسه بشردوستی نیز تشکیل شده است.